Prekių katalogas

Klausimai, kuriuos turėtumėte apžvelgti projektuodami patalpų vėdinimą

  • Klausimai, kuriuos turėtumėte apžvelgti projektuodami patalpų vėdinimą

    VĖDINIMAS ŽMONĖMS
    Matuojant lauko oro srautą, pirmiausia reiktų pradėti nuo sveiko, saugaus ir tinkamo lauko oro kokybės. Į kiekvieną gyvenamąją patalpą turi patekti ne mažiau kaip 30 m3/h1 išorės oro. Tai yra minimalus oro kiekis, reikalingas vienam asmeniui.

    Vėdinimo matavimas

    Įprastai vėdinimas turėtų būti matuojamas atsižvelgiant į planuojamą veikimo laiką arba esamą situaciją namuose, t. y. įprastą žmonių skaičių patalpose. Taip užtikrinamas ir tinkamas miegamojo vėdinimas. Turi būti palikta galimybė padidinti vėdinimo efektyvumą bent 30 %, pvz., norint išdžiovinti drėgnas patalpas arba patalpose laikinai padaugėjus žmonių. Į vėdinimo planą taip pat įtraukite padidinimo vertes. Jei vėdinimas gali būti kontroliuojamas konkrečiai patalpai, vėdinimo efektyvumas gali būti mažesnis nei oro srauto veikimo laikas, pvz., kai patalpa yra tuščia. Režimo Išvykę tiekiamo ir ištraukiamo oro srautai gali būti ne daugiau kaip 60 % mažesni nei režimo Namuose oro srautai. Kai režimo Išvykę oro srautai yra įtraukti į vėdinimo planą, nustatymus koreguojančiam asmeniui nereikia nieko keisti.

    Vėdinimas pagal poreikį

    Pradėjus projektuoti vėdinimo sistemą, su klientu reikia aptarti norimas savybes ir pagalbinę įrangą, kad galėtumėte nustatyti sistemos specifikacijas. Vėliau sistemą sunku atnaujinti įrangos atžvilgiu.

    Vėdinimą tikslinga reguliuoti atsižvelgiant į poreikį. Arba galima naudoti automatinį valdymą. Drėgmės ir anglies dvideginio jutikliai įgalina išmanią automatiką Namuose / Išvykę / Padidinimas. Projekte taip pat turėtų būti nurodyta jutiklių ir valdymo pultų vieta. Valdymo pulto vieta turėtų būti parinkta taip, kad pagal poreikį galėtumėte lengvai valdyti vėdinimą, pvz., prieangyje, arba svetainėje.
    Turi būti sudaryta galimybė reguliuoti oro srautus pagal poreikį, atsižvelgiant į krūvį ar oro kokybę.

    Įrenginio vieta 

    Vėdinimo įrenginį sumontuokite tokioje vietoje, kurioje jis nekeltų triukšmo ir būtų lengvai prižiūrimas. Įrenginio, sumontuoto drabužinėje, filtrų keitimas nebus ypač malonus. Efektyviausi rekuperaciniai šilumokaičiai yra dideli, o jų išemimas plovimui reikalauja vietos. Turi būti palikta vietos bet kokiems remonto darbams. Išorės įrangos, tokios kaip ortakių radiatoriai, priežiūrai, taip pat reikia vietos.

    Trumpa ortakių sistema

    Ortakių sistema turėtų būti suprojektuota taip, kad būtų kuo trumpesnė. Ilga ir sudėtinga ortakių sistema yra brangi ir neigiamai veikia SFP rodiklį bei garso lygį. BlueSky ortakių išorinis skersmuo yra tik 75 mm, todėl jie puikiai tinka montuoti tarpe tarp pakabinamų lubų, po paaukštintomis grindimis, gaubtuose ir pertvarose. Jei įmanoma, ortakiai visada turėtų būti montuojami vidinėje garų barjero pusėje, nes tai nereikalauja šilumos izoliacijos.

    Garso slopinimas

    Garso slopinimas turėtų būti kruopščiai suprojektuotas. Ypač miegamajame, nustatytus reikalavimus atitinkantis garso lygis, praktikoje gali trikdyti. Stebėkite konstrukcijų triukšmo pralaidumą.

    Jungtys 

    Įsitikinkite, kad elektros projektuotojui pranešta apie vėdinimo įrenginio jungtis. Nurodykite tinkamą vėdinimo įrenginio valdymo skydelio vietą. Anglies dvideginio jutiklio laidus patartina įrengti, pvz., miegamuosiuose, net tada, kai jutikliai ne iš karto sumontuojami. Šiuolaikinius vėdinimo įrenginius taip pat galima valdyti naudojantis debesijos paslauga, kuriai reikalingas tinklo kabelis. Projektavimo etape taip pat reikėtų pagalvoti apie kabelius, reikalingus namo automatikai prijungti.

    Metinis efektyvumas

    Pasirinkite vėdinimo įrenginį, kurio metinis efektyvumas yra didelis. Metinis efektyvumas yra labai reikšmingas pastato elektros sąnaudoms ir energijos suvartojimui. Metinį efektyvumą galima apskaičiuoti naudojant gamintojo apskaičiavimo programą.

    Pagalbinis šildymas ir apsauga nuo užšalimo 

    Kuo vėdinimo įrenginys efektyvesnis, tuo mažiau reikalingas pagalbinis šildymas. Parinkimo programoje nurodoma energija, reikalinga vėdinimo įrenginio pagalbiniam šildymui. Elektra dažnai yra pats protingiausias šiuolaikinių vėdinimo įrenginių šildymo būdas.

    Rekuperacinio šilumokaičio apsaugos nuo užšalimo automatika yra viena svarbiausių vėdinimo įrenginio savybių. Jo veikimas lemia energijos suvartojimą ir patikimą vėdinimo įrenginio veikimą žiemą. Įsitikinkite, kad vėdinimo įrenginys nekeičia slėgio balanso patalpos viduje atitirpinant šilumokaitį. „Vallox“ pagal poreikį veikianti atitirpinimo automatika atitirpinimui naudoja ištraukiamame ore esančią šiluminę energiją. Pašildymas tokioje situacijoje nereikalingas, o vėdinimo įrenginys nekeičia oro srautų santykio.

    Gryno oro patekimas / išleidžiamo oro išpūtimas 

    Lauko ir išmetamo oro ortakiai taip pat turėtų būti suprojektuoti taip, kad jie būtų kuo trumpesni. Patalpos vėdinimo išmetamas oras taip pat gali būti nukreiptas į lauką per Paėmimo / išmetimo oro groteles (ant sienos tvirtinamas oro išpūtimo įrenginys) arba per kombinuotą oro išmetimo / oro paėmimo įrenginį. Patikrinkite bet kokius specialius reikalavimus, susijusius su sieniniais oro paėmimo įrenginiais, su vietos pastatų kontrolės institucijomis.

    Pakaitinis oras 

    Projektuojant židinį vėdinimo planą turėtų būti įtrauktas oro tiekimo kanalas. Židiniams reikalingas papildomas lauko oro tiekimas turi būti suprojektuotas taip, kad vėdinimo įrenginio veikimas būtų kontroliuojamas ir nedarytų neigiamos įtakos patalpos slėgio lygiams. Vallox vėdinimo įrenginių židinio režimas sukuria laikiną viršslėgį, kuris palengvina ugnies užkūrimą židinyje. Prie įrenginių taip pat galima prijungti šalia židinio esantį atskirą židinio jungiklį, kuris turi būti įtrauktas į vėdinimo projektą. Židinio režimas negali būti naudojamas židinio oro tiekimo ortakiui pakeisti.

    Pakaitinis oras reikalingas centriniam dulkių siurbliui; reikia atkreipti dėmesį į gartraukį. Efektyvaus gartraukio ištraukiamo oro srautas gali būti kelis kartus didesnis už bendrą patalpos vėdinimą, todėl vėdinimo įrenginys negali visiškai kompensuoti ištraukimo.

    Ortakių izoliacija 

    Jei vėdinimo ortakių negalima įrengti šiltoje patalpoje, jie turi būti izoliuoti. Vėdinimo ortakių šilumos izoliacija turėtų būti tokia pat gera, kaip ir likusio pastato šilumos izoliacija. Netinkama tiekiamo oro ortakio izoliacija šaltoje patalpoje lemia tiekiamo oro temperatūrą ortakių viduje, todėl gali atsirasti skersvėjis. Netinkama ištraukiamo oro ortakio izoliacija sumažina šilumos atgavimo efektyvumą ir padidina pagalbinio šildymo energijos sąnaudas.

    Vėdinimo sistemos naudojimas vėsinti 

    Šiuolaikiniuose vėdinimo įrenginiuose yra automatinis rekuperacinio šilumokaičio apėjimas, skirtas vėsinti vasarą. Vėdinimo ortakiams tinkle vėsinti gali būti įrengtas ortakinis radiatorius (pvz., prijungtas prie geoterminio šildymo sistemos). Tačiau vėdinimo įrenginio vėsinimo galia yra ribota, o vėsinimui reikalinga galia priklauso, pvz., nuo saulės generuojamos šiluminės apkrovos ir kitų veiksnių. Dažnai vėdinimo įrenginio vėsinimo galia yra nepakankama, nebent buvo atkreiptas ypatingas dėmesys ir, pvz., langai nuo saulės apsaugoti įrengiant ilgus karnizus ar žaliuzes. Norint nustatyti saulės šilumos poveikį, turėtų būti atliktas pastato temperatūros tyrimas vasarą.